ספר תורה מחיר – כמה עולה ספר תורה מחירים? קרא כאן!

כמה עולה ספר תורה?

בבתי כנסיות בכל רחבי העולם בצד מזרח הפונה לכיוון ירושלים עיר הקודש, נמצא ארון הקודש בו מונחים ושמורים בקדושה ספרי התורה

רוצה לדעת על ספרי תורה מחירים? קרא במאמר הבא!

ספר תורה הינו לב ליבה של היהדות, התגלמות והמחשת הקשר של עם ישראל עם בורא עולם, התורה והמצוות.

הנשמה, הלב והמוח של היהדות טמונים בשורות מסודרות ומדויקות, כתובות בדיו וממלאות את יריעות הקלף של ספר התורה הקדושה.

התורה היא מתנה של בורא עולם לעם ישראל ולכל העולם כולו, היא מורת הדרך בחיינו ובלעדיה עם ישראל אינו יכול להתקיים.

חשיבות כתיבת ספר תורה 

היהודים בכל הדורות ובכל רחבי תבל כתבו ספרי תורה ותרמו אותם לבתי כנסת על מנת לזכות את המתפללים לקריאה בספר בשבתות, מועדי ישראל ובימות החול – שני וחמישי.
מלאכת הכתיבה שלא כמו ספר רגיל אותו מדפיסים בבית דפוס הינה ידנית, סופר הסת"ם איש המקצוע האחראי על כתיבת הספר, כותב את הספר אות אחר אות, לאחר מכן הוא מוסיף תגים, מגיה ומתקן עד שספר התורה נכתב בשלמות ובצורה מהודרת.

 

ספר תורה מחיר כמה עולה ספר תורה?

הרבה אנשים מעוניינים לזכות ולכתוב ספר תורה, כאשר הם מבררים כמה עולה ספר תורה נוכחים לדעת שהעלות הינה יקרה מאד, חשוב לציין שכתיבת הספר אינה עניין של מה בכך, זה לא כמו לקנות ספר רגיל ומוכן מחנות ספרים שהדפיסו אותו בבית דפוס מדובר בעבודה ידנית מאומצת הדורשת ריכוז רב.
אין כזה דבר ספר תורה זול ולכן עלות של ספר תורה נעה במחירים של בין 80 אלף ל – 120 אלף שקלים (יריעות הקלף בלבד ללא הבית לספר תורה) תלוי בוותק של הסופר,סוג הכתב ורמת ההידור.

הכנסת ספר תורה מחי

הכנסת ספר תורה תמונות

 

כמה עולה ספר תורה לעילוי נשמת? 


אנשים כותבים ספר תורה גם לצורך מטרות מסוימות כמו לרפואה, הצלחה ולעילוי נשמה.
מי שרוצה להנציח את יקיריו שנפטרו בצורה הכי מהודרת שהוא יכול לעשות, מברר כמה עולה ספר תורה לעילוי נשמת, והמחירים הם כפי שצוינו לעיל. וכמובן שזו מעלה גדולה לכתוב ספר תורה למטרת עילוי נשמה ומי שמצליח לעשות זאת זכותו גדולה מאד ויקיריו אותם הוא מנציח בצורה זו זוכים לנחת רוח גדולה בעולמות עליונים.

 

ישנם ספרי תורה למכירה במגוון נוסחים, וגדלים, יש ספר תורה ספרדי, ספר תורה אשכנזי, ספרי תורה לפי מידות יש ספר תורה קטן, גודל בינוני או גדול -זה תלוי בגודל קלף.


עלות כתיבת ספר תורה – ספרי תורה מחירים

שמחת תורה ספר תורה

כפי שהזכרנו ישנם כמה סוגים של ספרי תורה כאשר מחיר הכתיבה שלהם משתנה מספר לספר
כמה עולה ספר תורה אשכנזי? כתיבת ספר תורה אשכנזי הינה יותר יקרה בהשוואה לספר תורה ספרדי כיוון שסוג האותיות בו הינו אומנותי יותר ולכן הכתיבה שלו אורכת יותר זמן.

 

כמה עולה ספר תורה תימני? לספר תורה תימני ישנם כמה הבדלים ושינויים לעומת ספר תורה ספרדי וטווח המחירים שלו מתחיל בסכום של 85,000 שקלים ומעלה.


כמה עולה ספר תורה קטן? ספר תורה קטן עולה יותר בהשוואה לספר תורה רגיל כיוון שהכתב קטן יותר מהרגיל, הסופר יותר מתאמץ לכתוב אותו והכתיבה שלו אורכת זמן רב יותר.


כמה עולה לתקן ספר תורה? יש מקרים בהם יש טעות בספר תורה כמו: אותיות או מילים שחסרות, חוסר בתגים ועוד, העלות של התיקון משתנה לפי סדר הגודל של התיקון, כמה זמן אורך לתקן וכו'. 

על דיני ספר תורה שנפל ניתן לקרוא כאן

סגור לתגובות.